Klub - Akademia Sarmatia

Przejdź do treści

Menu główne:

Jeden z najlepszych klubów walki wręcz w Polsce. Jedyny klub w Trójmieście, w którym ćwiczy się Brazylijskie jiu-jitsu w pełnej formule, także jako MMA (Vale Tudo). Nasi zawodnicy stoczyli kilkadziesiąt zwycięskich walk MMA, w tym zwycięstwa nad mistrzami Polski i Europy, oraz zdobywali medale na imprezach rangi mistrzostw i pucharów narodowych i kontynentalnych w Bjj, Full-contact jiu-jitsu i Submission wrestling/grappling/fighting, w tym:
- Medale (także złote) na międzynarodowych imprezach: Open European Championships “Ultimate Grappling Challenge V”, I Londinium Grappling Cup, ADCC Dutch Open 2004, BJJ Dutch Open 2004, German Ground Fighting BJJ Open 2010, oraz Copa Baltica de Jiu-jitsu - pierwszym międzynarodowym turnieju Bjj w Polsce.
- Medale (także złote) na Mistrzostwach Polski Bjj i Submission wrestling, Pucharach Polski Bjj i Submission wrestling, Copa Posnania, oraz Pucharze Gdynii Bjj i Sw;
- Medale (także złote) na European Full Contact Ju-jitsu Tournament i Mistrzostwach Polski Full Contact Ju-jitsu.
- Medale (także złote) na zawodach z cyklu Polska Liga Shooto, Amatorska Liga MMA, Hadaka Waza i zawodach Polskiego Zrzeszenia Amatorskiego MMA.
- Pierwsze miejsca drużynowo w zawodach amatorskiego MMA (Polska Liga Shooto) i Bjj (Copa Posnania, Puchar Polski)
Klub organizował i współorganizował liczne seminaria szkoleniowe i zawody sportowe, w tym: dwie edycje Pucharu Polski Bjj i jedną Pucharu Polski Submission wrestling, Copa Baltica de Jiu-jitsu - pierwszy międzynarodowy turniej Bjj w Polsce, oraz cztery edycje Gali Sportów Walki “Bałtycki Sztorm” i mniejsze gale MMA.
Wiedzę czerpaliśmy od
- Roya Harrisa, posiadacza najwyższego wsród niebrazylijczyków stopnia w Bjj  i szkoleniowca US Neavy Seals i FBI.
- Augusta Wallena, lidera Shootersów, mistrza świata Shootfightingu i posiadacza faixa preta Bjj.
- profesora Joe Moreiry, faixa preta 8 grau Bjj, 3 dan Kodokan judo, jednego z największych autorytetów Bjj na swiecie.
- Andrzeja Wrońskiego, dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego w zapasach.
- Zdzisława Soczewińskiego, nieżyjacego juz wybitnego szkoleniowca bokserskiego, trenera między innymi Dariusza Michalczewskiego i Iwony Guzowskiej.
- Karola Matuszczaka, prekursora Bjj w Polsce.
- Eduardo Nascimento, faixa preta Bjj, mistrza świata Bjj.
- oraz wielu, wielu innych.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego