Kadra - Akademia Sarmatia

Przejdź do treści

Menu główne:

Paweł Ziółkowski
Czarny pas Bjj. Sztuki walki trenuje od 1983 roku, w tym Bjj/MMA od 1996, od 1998 w pierwszej powstałej sekcji w Polsce. Jeden z prekursorów Bjj w Polsce. Jedyny instruktor z pierwszej grupy ćwiczącej Bjj w naszym kraju, który naucza poza kolebką polskiego Bjj - Poznaniem. Pierwszy Polak, który wygrał międzynarodowy turniej Bjj. Sędzia sportowy Bjj, Submission fighting, MMA, Full-contact jiu-jitsu i kickboxingu. Dziennikarz, autor ponad stu artykułów w prasie specjalistycznej i popularnej poświeconych walce wręcz. Długoletni zastępca redaktora naczelnego magazynu sztuk i sportów walki “Budokan”. Zawodowy rekord MMA 1-0.
Uczył sie od Karola Matuszczaka, prekursora Bjj w Polsce; Roya Harrisa, jednego z najwybitniejszych nauczycieli Bjj (a także Jkd i walki bronią), szkoleniowca Navy Seals i FBI; Augusta Wallena, mistrza świata Shootfightingu i lidera Shooters International; Fabio Gurgela, czterokrotnego mistrza świata czarnych pasów Bjj, jednego z liderów zespołu Alliance, wielokrotnego drużynowego mistrza świata i nauczyciela wielu wybitnych zawodników (min Marcelo Garcia); profesora Joe Moreiry, jednego z największych autorytetów w Bjj; Leandro Borgo, pierwszego Brazylijczyka nauczającego w Polsce i wielu innych.
Osiągnięcia sportowe:
Nikko Cup 2000, Oss, Holandia: Submission wrestling -76 kg - 1m
Mistrzostwa Sport Jiu-jitsu 2000, Głogów: -75 kg - 1m
Gala Sportów Walki, Bytom 2004: zawodowe MMA - 80 kg - zwycięzca
Poza Bjj ćwiczył zapasy, judo, boks, Shootfighting (instruktor – licencja Shooters International nr 048013), karate, aikido (instruktor), iaido i kung fu.
Paweł Grządzielski
Brązowy pas Bjj. Zawodowy rekord MMA: 2-0. Sędzia MMA i kickboxingu. Z zawodu architekt. Mistrz Polski w longboardzie (zjeździe na długiej deskorolce). Bjj/MMA ćwiczy od 2002 roku. Wcześniej, od 1996 roku boks.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego